Aby włączyć ORLEN Paczkę do oferowanych sposobów dostawy, wystarczy jedno kliknięcie w panelu Allegro. Sprzedawcy nie muszą podpisywać umów bezpośrednio z operatorem logistycznym, a rozliczenie odbywa się za pośrednictwem Allegro. Ponadto sprzedawcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich ze sklepów do końca 2023 roku, niezależnie od liczby nadanych w tym czasie paczek.

Allegro i Orlen Paczka rozwijają współpracę

– W całej Polsce pod marką ORLEN Paczka działa już ponad 10 tys. punktów odbioru i nadania paczek, w tym ponad 3 tys. automatów paczkowych. Aby zwiększyć popularność naszej usługi, zaoferowaliśmy sprzedawcom działającym na Allegro.pl – największej platformie polskiego e-commerce – wygodny sposób rozpoczęcia współpracy oraz możliwość skorzystania z darmowych odbiorów kurierskich – mówi Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej ORLEN.

Możliwość poszerzenia oferty dostaw o usługi ORLEN Paczka ułatwi sprzedawcom działającym na Allegro.pl spełnienie nowych warunki udziału w programie SMART! Od 25 października, aby brać w nim udział, sprzedający będą musieli zaoferować co najmniej trzy metody dostawy do automatu paczkowego i punktów odbioru. Jedną z nich może być właśnie ORLEN Paczka.

Usługa ORLEN Paczka oferuje dostawę paczek z Allegro.pl i sklepów internetowych w jeden dzień roboczy i zapewnia trzy dni na odbiór przesyłki.

Pod koniec sierpnia liczba punktów odbioru ORLEN Paczki przekroczyła 10 tys. Przesyłki można obecnie nadać i odebrać w ponad 3,4 tys. automatów paczkowych, na ok. 1,1 tys. stacji paliw, w 700 kioskach RUCHU i ok. 5 tys. punktów partnerskich.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o możliwym połączeniu się Orlenu z Pocztą Polską. Ministerstwo Aktywów Państwowych chce zbudować spółkę, która mogłaby konkurować na rynku KEP (kurier, ekspres paczka) z InPostem i zagranicznymi potentatami w postaci DHL, czy DPD.