mojeID pozwala zdalnie, przez internet, potwierdzić tożsamość na potrzeby realizacji usług świadczonych w trybie online. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową opierając się na danych, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – w tym przypadku bank.

mojeID już dostępne dla pacjentów enel-med

Dzięki mojeID pacjenci korzystający z opieki medycznej w enel-med będą mieli szybki i  bezpieczny dostęp do umawiania wizyt, wyników swoich badań, historii medycznej czy rankingu lekarzy. Po potwierdzeniu tożsamości w ramach rejestracji do systemu enel-med online, pacjenci będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej enel-med

Sieć enel-med to 41 oddziałów oraz ponad 1600 placówek partnerskich na terenie całego kraju, obsługujących ponad 700 tys. pacjentów. W okresie pandemii firma poszerzała portfolio usług dostępnych online. Poprzez teleporady z których w ostatnim półroczu skorzystało ponad pół miliona pacjentów, enel-med zapewnia pacjentom dostęp do specjalistów z możliwością uzyskania e-recepty, e-skierowania lub e-zwolnienia.

Enel-med dołącza do innych podmiotów z branży medycznej, które wdrożyły rozwiązanie dostarczane przez KIR. Z mojeID mogą korzystać także pacjenci Centrum Medycznego Damiana Holding, czy Medicover. Usługa mojeID jest też dostępna w takich branżach, jak ubezpieczenia, energetyka, telekomunikacja i szeroko rozumiane usługi finansowe.