Azimo rozpoczął działalność w 2012 roku jako dostawca rozwiązań płatniczych. Projekt uzyskał wsparcie renomowanych funduszy inwestycyjnych jak Rakuten, Sillicon Valley Bank, e.ventures, Frog Capital. W fintech zainwestował także notowany na GPW MCI Capital. Chociaż Azimo powstał w Londynie to ma również polskie korzenie – jedną ze współzałożycielek jest Polka, Marta Krupińska.

Papaya Global przejmuje fintech Azimo

Akwizycja połączy doświadczenie zespołu Papaya Global z technologią natychmiastowego przesyłania pieniędzy na całym świecie od Azimo. Ma to skutkować przede wszystkim wzmocnieniem ekspansji zagranicznej izraelskiego startupu. Przejmowany fintech posiada licencje instytucji płatniczej w Wielkiej Brytanii, Holandii, Kanadzie, Australii i Hongkongu.

Platforma do e-przelewów pieniężnych Azimo ma ponad 2 mln aktywnych klientów. Wykorzystywane przez nią technologie płatnicze posłużą Papaya Global do wdrożenia nowych usług. Mowa między innymi o natychmiastowych przelewach wynagrodzeń oraz przekazach pieniędzy.

— Liczne licencje na płatności i głęboka wiedza z zakresu technologii finansowych umożliwią nam również tworzenie nowych usług związanych z płacami dla naszych klientów biznesowych i ich pracowników — komentuje Eynat Guez, dyrektor generalny i współzałożyciel Papaya Global.