Aplikacja SkyCash daje użytkownikom kilka opcji płatności za parking: parkowanie na czas, na określoną kwotę lub za pomocą funkcji START-STOP. Aplikację pobrać można z Google Play, AppStore oraz Huawei AppGallery.

Nowość od SkyCash. Można już płacić za parking w Zakopanem

MobiParking to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Zakopanem – w aplikacji można kupić również bilety komunikacji miejskiej, kolejowe, na połączenia przewoźnika Szwagropol, a także do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Rejestracja wymaga jedynie podania podstawowych danych użytkownika, takich jak numer telefonu czy adres e-mail. Następny krok to dodanie pojazdu do usługi mobiParking, czyli wpisanie jego nazwy i numeru rejestracyjnego. Następnie należy dodać kartę płatniczą (lub zasilić Portmonetkę SkyCash) i można już płacić za parkowanie.

Jak to działa? Po znalezieniu dogodnego miejsca parkingowego konieczne będzie oznaczenie swojego samochodu naklejką lub kartką „mobiParking”. Kolejny krok to uruchomienie aplikacji SkyCash i wejście w kafelek „mobiParking” – wybieramy miasto, w którym parkujemy oraz strefę, w której się znajdujemy. Na koniec zaznaczamy metodę rozliczenia (START-STOP, na czas lub za kwotę), źródło płatności i klikamy przycisk „Rozpocznij parkowanie”.

Z usług SkyCash korzystają największe polskie miasta, wśród nich znajdują się: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin oraz Białystok. Aplikacja posiada ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. To kolejna nowość wprowadzona przez fintech. Wcześniej w SkyCash pojawiła się między innymi możliwość zakupu biletów kolejowych międzynarodowego przewoźnika kolejowego Leo Express.