Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że z dniem 30 listopada dr Paweł Widawski przestał pełnić funkcję Wiceprezesa Zarządu. Stanowisko to sprawował od 2017 roku. W skład zarządu Fundacji wchodzą aktualnie Grażyna Ciurzyńska (prezes zarządu), Joanna Erdman (wiceprezes) oraz Zbigniew Wiśniewski (wiceprezes).

Zmiany w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa

Dr Paweł Widawski w czasie trwania swojej kadencji jako wiceprezes nadzorował działania komunikacyjne i marketingowe oraz zajmował się agendą badawczą prowadzoną przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Koordynował również realizację kilkunastu kampanii komunikacyjnych.

– Cieszę się, że miałem zaszczyt i przyjemność tworzyć tę unikatową na skalę światową inicjatywę i uczestniczyć w działaniach, mających na celu rozbudowę infrastruktury płatniczej w Polsce, a także promocję obrotu bezgotówkowego. Przyszłość gospodarki to dynamiczne zmiany w obszarze cyfrowych finansów i całego ekosystemu z tym związanego. Dlatego też całą swoja uwagę skoncentruje na rozbudowie fundacji FinTech Poland oraz działalności naukowej i akademickiej – powiedział dr Paweł Widawski.

To kolejna zmiana w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa. Wcześniej swoją kadencję prezesa zakończył dr Mieczysław Groszek, który następnie dołączył do rady nadzorczej platformy crowdfundingowej Stock Ambit.