Paweł Zylm to anioł biznesu, przedsiębiorca, inwestor i mentor w startupach na wczesnym etapie rozwoju skoncentrowany na wsparciu ich wzrostu. Zwycięzca konkursu Business Angel of the Year 2020 w kategorii Nagroda Ekosystemu. Manager w sektorze finansowym z doświadczeniem w pracy w consultingu. Founder i twórca sukcesu BRE Ubezpieczenia.

Paweł Zylm dołącza do zarządu TUW

Od początku istnienia projektu BRE Ubezpieczenia Paweł Zylm był zaangażowany w jego rozwój. W 2007 roku objął stanowisko prezesa zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. oraz BRE Ubezpieczenia sp. z o.o. Pełnił funkcję Członka Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W latach 2010-2015 był Przewodniczącym Zespołu ds. ubezpieczeń direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Obejrzyj podcast z Pawłem Zylmem, z cyklu „My Business Angel Way”, w którym opowiada o strategii inwestycyjnej.

W swej karierze Paweł Zylm odpowiadał także za rozwój sieci agencyjnej tradycyjnej oraz sprzedaż poprzez kanały elektroniczne, a także wdrażanie procesu sprzedaży internetowej produktów ubezpieczeniowych. Brał aktywny udział w koordynacji procesu fuzji Zurich z Generali, gdzie do 2006 roku pełnił funkcję Bancassurance Managera. Wcześniej pracował także w PwC w dziale audytu i doradztwa księgowego oraz w Powszechnym Banku Kredytowym S.A.

– Po ponad dwudziestu latach zaangażowania w branżę ubezpieczeniową, w tym blisko dekadę zarządzając BRE Ubezpieczenia, i kolejnych ośmiu latach będąc jednym z najbardziej aktywnych aniołów biznesu w Polsce, ogłaszam mój powrót do sektora ubezpieczeń. Przez ostatnie lata, nawet będąc poza bezpośrednią działalnością w ubezpieczeniach, aktywnie komentowałem i wspierałem rozwój sektora insurtech i innych technologii, które mogą zrewolucjonizować branżę – napisał na Linkedinie Paweł Zylm.

– Jako anioł biznesu, miałem przyjemność wspierać innowacje i rozwój wielu przedsiębiorstw. Teraz, z tą bogatą wiedzą i perspektywą, będę miał możliwość bezpośredniego kształtowania przyszłości w zmieniającej się branży ubezpieczeniowej. Moje doświadczenie w inwestowaniu i wspieraniu startupów, połączone z głębokim zrozumieniem rynku ubezpieczeń, stanowi unikalne połączenie, które zamierzam wykorzystać w wspierania Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” na ścieżce innowacji i wzrostu – czytamy dalej w wypowiedzi Pawła Zylma.