Zwiększenie limitu z 3000 do 5000 zł obejmie klientów firmy, którzy do tej pory regularnie kupowali za pośrednictwem PayPo i dokonywali terminowych spłat w ramach kolejnych transakcji.

Limit zakupowy w PayPo wzrośnie do 5 tys. PLN

Kwota limitu, jaką kupujący mogą przeznaczyć na zakupy z PayPo, jest ustalana indywidualnie w przypadku każdego klienta, na podstawie oceny możliwości udzielenia finansowania zgodnie z wewnętrznymi procedurami. Nowi użytkownicy do dyspozycji będą mieli limit zakupowy w przedziale kwotowym od 200 do 800 zł w ramach pierwszej transakcji pod warunkiem uzyskania pozytywnej oceny. Co ważne, limit w PayPo jest wyliczany przed każdą transakcją.

Jak wynika z raportu PayPo konsumenci rozważnie podchodzą̨ do zarządzania swoimi finansami i płacenia za zakupy przy pomocy BNPL – aż połowa z nich ustala sobie limit wysokości wydatków przeznaczonych na zakupy z wykorzystaniem płatności odroczonych, a także planuje, w jakim czasie je ureguluje.

63 proc. badanych deklaruje, że należność za zakupy spłaca w całości w ciągu 30 pierwszych dni. Co czwarta osoba (25 proc.) decyduje się na częściową spłatę zobowiązania w pierwszym miesiącu, a pozostałą kwotę rozkłada na raty. Niespełna 7 proc. ankietowanych decyduje się na spłatę zobowiązania wyłącznie w formie ratalnej – czytamy w komunikacie.