PayTel to jeden z wiodących operatorów płatności bezgotówkowych w Polsce. Pod koniec września br. zaprezentował nowy wielofunkcyjny terminal, dzięki któremu sprzedawcy w sklepach stacjonarnych mogą oferować swoim klientom usługę BNPL od marki Mokka.

Z kolei spółka Brutto, wchodząca w skład grupy kapitałowej PragmaGO, specjalizuje się w finansowaniu małych i średnich firm w modelu embedded finance. Współpracuje w tym zakresie z wiodącymi platformami B2B, takimi jak Comfino, czy Marketplanet.

Finansowanie dla sprzedawców od PayTel i Brutto

Pożyczka firmowa będzie dostępna dla przedsiębiorstw, które prowadzą sprzedaż korzystając z terminali PayTel. Finansowania udzieli spółka PragmaGO, za pośrednictwem Brutto. Dzięki integracji systemów PayTel i Brutto cały proces przebiega online, umowę można potwierdzić kodem SMS.

Maksymalna kwota pożyczki to 50 tys. PLN, a okres spłaty może wynieść do 12 miesięcy. Wysokość przyznanego limitu finansowania uzależniona jest od poziomu przychodów z transakcji przeprowadzonych kartami. Pozyskane fundusze wypłacane są przelewem ekspresowym, można je przeznaczyć na dowolny cel.

– Nasi klienci to przedsiębiorcy, którzy każdego dnia zmagają się z różnymi wyzwaniami wynikającymi z prowadzenia własnych działalności. Naszym celem jest wspieranie ich w tym, poprzez dostosowane usług i rozwiązań płatniczych i około-płatniczych. Zdając sobie sprawę, że dostęp do finansowania, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw jest często utrudniony, zdecydowaliśmy się wdrożyć usługę, która zapewni utrzymanie płynności finansowej swojej firmie – powiedział Adam Tencza, Dyrektor Zarządzający w PayTel S.A.