Jak to działa? Przedsiębiorca składa wniosek o finansowanie online, określa kwotę i rodzaj zobowiązania (PIT, CIT, VAT lub składka ZUS) i akceptuje warunki umowy SMSem. Pieniądze otrzymuje na konto, dzięki czemu opłaca zobowiązania podatkowe lub ZUS w terminie. PragmaGO umożliwia rozłożenie spłaty na wybraną liczbę rat (od 3 do 12).

Finansowanie podatków i ZUS – nowa usługa PragmaGO

Ma to być koniec dylematu, który towarzyszy problemom z płynnością finansową: opłacić na czas podatki, czy też finansować bieżącą działalność firmy.

– Zapłata podatków i ZUS w określonym terminie to przykra konieczność dla każdego przedsiębiorcy. Urzędy nie zaczekają, aż przedsiębiorca odzyska płynność finansową czy zdobędzie nowe zlecenie. Właściciel firmy może stanąć przed problemem: zapłacić podatki i ZUS w terminie, unikając odsetek, czy też wypłacić pensje pracownikom (lub zakupić towar zapewniający ciągłość działalności) – mówi Tomasz Boduszek, prezes zarządu PragmaGO.

PragmaGo działa na rynku od 1996 roku. W 2021 roku fintech został przejęty i dokapitalizowany przez Polish Enterprise Funds SCA. Wartość inwestycji wyniosła 75 mln zł.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o współpracy pomiędzy PragmaGo a Kontomatikiem, w ramach której podniesiono limit finansowania. Klienci zyskali kolejną metodę weryfikacji – zalogowanie się do konta firmowego poprzez usługę Kontomatik. Dzięki temu można odblokować wyższy limit finansowania niż w przypadku weryfikacji za pomocą zwrotnego przelewu.