PayU, za pośrednictwem usługi Card Push, dostarczy firmom realizację płatności do punktów końcowych. Dzięki wykorzystaniu Visa Direct, platformy umożliwiającej dokonywanie płatności push w czasie rzeczywistym, firmy korzystające z PayU Card Push otrzymają możliwość błyskawicznego przesyłania pieniędzy na konto bankowe powiązane z odpowiednią kartą płatniczą Visa.

Usługa najpierw w Polsce i w Czechach

– Chcemy w ten sposób ułatwić biznesom działającym online przesyłanie środków zarówno do ich użytkowników, jak i pracowników czy kontrahentów. W pierwszej kolejności z rozwiązania PayU Card Push skorzystają partnerzy biznesowi PayU w Polsce i w Czechach, a docelowo na terenie całej Unii Europejskiej – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, prezes PayU SA.

Pierwszym podmiotem, który już wdrożył PayU Card Push jest platforma crowdfundingowa do tworzenia zbiórek internetowych na dowolny cel, Zrzutka.pl.

– Cieszymy się, że dzięki nowej usłudze wprowadzonej przez PayU, opartej na znanym już na świecie rozwiązaniu błyskawicznych przekazów pieniężnych Visa Direct, nasi użytkownicy będą mieli możliwość otrzymania jeszcze szybszego dostępu do środków zebranych od darczyńców. W przypadku naszej platformy jest to bardzo ważne, gdyż wsparcie przekazywane przez darczyńców będzie mogło trafić do potrzebujących niemal natychmiast po zleceniu wypłaty, niezależnie od pory dnia i weekendów – mówi Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl.

– Zapewnienie konsumentom dostępu do ich środków bez zbędnych przeszkód, w bezpieczny sposób i w czasie rzeczywistym, nie tylko polepsza ich doświadczenia płatnicze, ale jest też bodźcem do wspierania społeczności i odbudowy globalnej gospodarki – mówi Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquiring, Central Eastern Europe, Visa.

Wykorzystanie platformy Visa Direct sprawia także, że PayU z usługą Card Push może obsłużyć wiele modeli biznesowych, które wcześniej nie były dostępne dla kart płatniczych – takie jak wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia, zwrot podatków, wypłaty wygranych i wiele innych. Rozwiązanie daje również wielu biznesom szansę rozwoju i wejścia na rynek globalny.