Aby skorzystać z możliwości błyskawicznych przelewów na kartę, organizator zbiórki powinien najpierw dodać kartę Mastercard do swojego profilu na Zrzutka.pl. W tym celu uzupełnia dane karty oraz dokonuje ich weryfikacji. Po kliknięciu „Zweryfikuj i zapisz” zostanie wywołana transakcja na kwotę 1 zł (kwota ta jest automatycznie zwracana) zabezpieczona procedurą 3DS, która służy potwierdzeniu tożsamości właściciela karty.

Współpraca Zrzutka.pl z PayU i Mastercard

Po pomyślnej weryfikacji danych karty i właściciela instrumentu płatniczego, karta zostaje zapisana w profilu użytkownika Zrzutka.pl do realizacji przyszłych wypłat. Dane karty przechowywane są przez PayU GPO.

Poza wypłatą środków ze zbiórek, np. organizowanych na platformie Zrzutka.pl, usługa Mastercard Send ma także kilka innych zastosowań. Rozwiązanie to pozwala m.in. na szybki transfer środków z i na karty Mastercard, doładowania kart cyfrowych, prepaid lub portmonetek płatniczych, czy też wypłaty gotówki z portfeli kryptowalutowych. Możliwości zastosowania platformy pozwalają na przekazywanie pieniędzy w różnych walutach i krajach świata np. do rozliczeń między firmami i osobami fizycznymi.

– Dzięki integracji PayU GPO z platformą Mastercard Send użytkownicy Zrzutka.pl zyskali nowy sposób na szybką, prostą i wydajną realizację wypłat środków zebranych w ramach organizowanych zbiórek. Przelew na kartę można zlecić w każdej chwili, a pieniądze trafią na rachunek odbiorcy niemal natychmiast, również w weekend – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, CEO PayU GPO w Europie Środkowo-Wschodniej.