Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao porozumiało się ze związkami zawodowymi. Pracę straci maksymalnie 1200 osób

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 12 marca 2020, 12:55 Aktualizacja: 12 marca 2020, 15:47

Bank Pekao podpisał dziś porozumienie ze związkami zawodowymi, które regulują zasady restrukturyzacji zatrudnienia. Zwolnieniami grupowymi objętych zostanie maksymalnie 1200 pracowników, a kolejne 1350 będzie miało zmienione warunki pracy.

Bank Pekao udostępnia klientom firmowym zdalne podpisywanie umów

O zwolnieniach grupowych w Banku Pekao pisaliśmy na Fintek.pl już kilka tygodni temu. Wtedy bank informował o rozpoczęciu konsultacji ze związkami zawodowymi. Dzisiaj udało się podpisać porozumienie.

Rozpoczyna się restrukturyzacja zatrudnienia w Banku Pekao

Pod dokumentem podpisało się siedem związków zawodowych działających w banku. Z organizacjami związkowymi ustalono m.in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, a także wysokość odpraw – tłumaczy Pekao.

W komunikacie prasowym czytamy, że restrukturyzacja w Banku Pekao jest konsekwencją procesu transformacji, której celem jest unowocześnienie, zwiększenie efektywności i centralizacja procesów. Bank chce jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów  i rynku, dostosowując się do obejmującej cały sektor cyfrowej rewolucji.

Transformacja technologiczna oznacza, że coraz więcej czynności tradycyjnie kojarzonych z codzienną obsługą klienta, będzie się odbywać przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi technologicznych poza tradycyjnymi oddziałami. Mniej oddziałów oznacza oczywiście mniej pracowników.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pekao-porozumialo-sie-ze-zwiazkami-zawodowymi-prace-straci-maksymalnie-1200-osob