Żabka robi kolejny skok, w stronę klienta, uruchamiając swój pierwszy automat vendingowy na terenie prywatnego szpitala Medicover. W produkty mogą zaopatrzyć się pacjenci i pracownicy warszawskiej placówki.

Automat działa w ramach pilotażowego programu 24/7

Lodówka vendingowa od Żabki znajduje się w jednym z prywatnych szpitali przy al. Rzeczypospolitej 5  w Warszawie. Urządzenie pozwala robić szybkie zakupy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, bez potrzeby opuszczania terenu placówki. Lodówka znajduje się w ogólnodostępnej części szpitala, tuż obok izby przyjęć.

Asortyment, w który została zaopatrzona maszyna, dostosowano do specyfiki lokalizacji i profilu klienta. Dostępnych jest w niej ok. 30 produktów, głównie marek własnych Żabki, m.in. dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk. Automat Żabki pozwala na zakup kilku produktów w trakcie jednej transakcji.             Płatności za zakupy można oczywiście dokonać bezgotówkowo za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Pilotażowy projekt realizowany jest dzięki partnerstwu z Maczfit – spółką wchodzącą w skład Grupy Żabka. Oni również posiadają swój automat na terenie placówki. Maczfit w swojej lodówce vendingowej oferuje zbilansowane obiady, sałatki i desery, które mają być zdrową odpowiedzią na niezdrowe nawyki żywieniowe – czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu w sklepie Decathlon w Piasecznie została otwarta bezobsługowa Żabka Nano. Sklep wykorzystuje nową metodę autoryzacji i płatności za zakupy – bez konieczności skanowania produktów przy kasie. Do środka można wejść przykładając kartę płatniczą do terminala.