Jak to działa? Żabka Nano wykorzystuje nową metodę autoryzacji i płatności za zakupy, wdrożoną we współpracy z Adyen. Wstęp do placówki możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej – klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala.

Żabka Nano – zakupy bez skanowania produktów

Przy pierwszej wizycie w Żabce Nano klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzenia zakupów. Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Następnie wystarczy wziąć produkty z półki i wyjść. Zamontowany w sklepie system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do Żabki Nano karty płatniczej.

W nowej placówce można znaleźć w sumie około 450 produktów, dostosowanych do specyfiki lokalizacji i profilu klienta. Wśród nich m.in. pożywne i zdrowe przekąski, soki i smoothie, dania gotowe czy świeżo mielona kawa z ekspresu. W czasie ograniczeń pandemicznych w Żabce Nano będzie mogła przebywać jedna osoba – czytamy w komunikacie.

Z okazji otwarcia pierwszej bezobsługowej Żabki Nano w Decathlonie w Piasecznie obie sieci przygotowały dla swoich klientów kilka promocji. Przykładowo pierwszych 200 klientów Żabki Nano otrzyma karty przedpłacone o wartości 50 zł na zakupy w sklepach Decathlon.

Co nowego oferuje sieć sklepów Żabka?

– Od czerwca bieżącego roku otworzyliśmy już kilkanaście bezobsługowych placówek Żabka Nano w bardzo różnych lokalizacjach m.in. na dworcu, metrze, w centrach miast czy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie debiutujemy z nową wersją Żabki Nano w modelu store-in-the-store. Dzięki specjalnej konstrukcji modułowej placówkę możemy uruchomić w bardzo krótkim czasie, w Piasecznie trwało to około doby– mówi Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future.

Od kilku miesięcy klienci mogą korzystać także z Żappka Store – sklepów tez kas, gotówki i obsługi. Takie placówki można znaleźć w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. W celu zrobienia zakupów konieczne jest posiadanie smartfona z zainstalowaną aplikację Żappka i włączoną usługą Żappka Pay.

Sieć rozwija także ekspresowe dostawy. Usługa Żabka Jush pozwala dostarczać produkty nawet w 15 minut. Obecnie z takiego rozwiązania mogą korzystać osoby mieszkające w Warszawie oraz w Gdańsku. Aplikacja Żabka Jush jest dostępna na Androida i iOS.