Pierwsza w historii Żabka Nano zlokalizowana w domu studenckim mieści się w nowoczesnym budynku Basecamp we Wrocławiu, przy ul. Sienkiewicza 18/22. Niemal połowa najemców to studenci z zagranicy zarówno z krajów europejskich, jak również bardziej odległych – Libanu, Korei, Afryki Południowej, Syrii czy Zimbabwe.

Żabka inauguruje rok akademicki ofertą dla studentów

Lokatorzy Basecamp będą mogli całodobowo, przed 7 dni w tygodniu zaopatrywać się w produkty spożywcze z oferty Żabki Nano. Autonomiczne placówki sieci Żabka funkcjonują w kilku formatach, jak kontenerowe automaty sprzedażowe czy store-in-the-store. Każda z nich napakowana jest nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu zakupy są możliwe bez kasjerów, kolejek i gotówki.

– Każdy Basecamp zapewnia platformę, dzięki której studenci mogą czuć się częścią studenckiej społeczności, gdzie znajdą wszelkie potrzebne do życia udogodnienia. Cieszymy się, że we Wrocławiu możemy zaproponować im dostęp i możliwość zakupów w jednym z najbardziej innowacyjnych sklepów autonomicznych na rynku – Żabce Nano –komentuje Krzysztof Czarnecki, Prezes Basecamp w Polsce.

Żabka zachęca studentów z Wrocławia, a także z Poznania, do korzystania z projektu „Dobra Paczka”, mającego na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności. W ramach tej akcji, klienci w aplikacji Żappka mogą zamawiać zestaw dwóch lub trzech produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Co znajduje się w „Dobrej Paczce”? Do wyboru są trzy rodzaje paczek-niespodzianek: dla wegetarian, dla wegan i dla osób bez konkretnych preferencji. W produktach sprzedawanych za 50 proc. wartości można znaleźć dania obiadowe, sałatki, kanapki i inne przekąski. Gotową paczkę można odebrać i opłacić bezpośrednio w sklepie.