Powołania do zarządu nastąpiły na nową, wspólną, trzyletnią kadencję rozpoczynającą się z dniem 26 marca 2024 roku. Rada nadzorcza podjęła również uchwałę o zakończeniu z dniem 21 kwietnia 2024 r. delegowania Macieja Cieślukowskiego, członka rady nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu banku.

Nowi wiceprezesi PKO BP

Marek Radzikowski to doktor ekonomii, kierownik Zakładu Badań nad Wzrostem Gospodarczym Szkoły Głównej Handlowej,
wykładowca przedmiotów data science, autor wielu publikacji ekonomicznych, w tym dwóch książek. Karierę zawodową zaczynał jako lider projektów usprawniających procesy zarządzania w międzynarodowych korporacjach, a później jako starszy ekonomista i sekretarz Rady Makroekonomicznej w Narodowym Banku Polskim.

Współtworzył Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) jako wicedyrektor działu analitycznego i zastępca głównego ekonomisty, a następnie pracował jako szef gabinetu (szef doradców) Ministra Finansów. Był także doradcą zarządu Związku Banków Polskich, prezesem Warszawskiego Instytutu Bankowości, a w ostatnich latach pracował na stanowisku Vice President w J.P. Morgan.

Z kolei Mariusz Zarzycki to doświadczony manager, związany głównie z bankami, specjalizujący się w technologii i transformacji cyfrowej w szerokim biznesowym ujęciu. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił między innymi rolę członka zarządu odpowiedzialnego za technologię, zakupy i administrację w PKO Banku Polskim oraz w Poczcie Polskiej. Przez 10 lat pracował w mBanku jako dyrektor departamentów informatycznych, a następnie CIO.

Ostatnio głośno było o konkursie na prezesa PKO Banku Polskiego, którym ostatecznie został Szymon Midera. Wcześniej przez osiem lat, do czerwca 2016 roku, pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem.