Klienci PKO BP w aplikacji IKO mają już dostęp m.in. do oferty funduszy oferowanych przez PKO TFI oraz usług Biura Maklerskiego. Mogą także skorzystać z pomocy Asystenta głosowego. Wdrożono również funkcje jak płatności za parking i e-bilety autostradowe e-Toll. Najnowszym udogodnieniem w aplikacji banku jest dostęp do kantoru dla firm.

iPKO dealer, czyli kantor internetowy dla firm

W celu skorzystania z nowego rozwiązania wystarczy zainstalować aplikację mobilną IKO albo iPKO biznes. Co ważne, firma nie potrzebuje konta walutowego, aby wymieniać waluty w aplikacjach i robić przelewy zagraniczne.

Kantor działa w ramach serwisu internetowego, a więc przedsiębiorca nie musi pamiętać dodatkowych loginów i haseł. Kantor jest dostępny 24 godziny na dobę, w dni robocze, od poniedziałku do piątku. iPKO dealer oferuje obecnie 187 par walutowych.

Bank zapewnia, że zawarcie transakcji trwa około 1 minutę. Jest ona księgowana bezpośrednio na rachunku klienta. Oznacza to, że klient nie musi zlecać przelewu do kantoru zewnętrznego i czekać na przelew zwrotny. Wymiana odbywa się w całości na rachunkach przedsiębiorstwa w PKO Banku Polskim. Firma może ustalić indywidualny kurs nawet w przypadku pojedynczych transakcji.