Od ponad roku użytkownicy IKO mogą zapłacić w aplikacji i bez zatrzymywania się na bramkach przejechać autostradami A1 (Toruń-Gdańsk) i A4 (Katowice-Kraków). Natomiast dzięki nowej funkcji nabędą bilet elektroniczny na przejazd odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica).

E-bilet autostradowy dostępny w aplikacji IKO

PKO Bank Polski poinformował, że opcja zakupu e-biletu autostradowego jest wdrażana stopniowo. Dostęp do niej zyskują zarówno klienci korzystający ze smartfonów z systemami iOS, jak i Android. Nie muszą przy tym dodatkowo rejestrować się ani pobierać aplikacji e-Toll.

Jak kupić e-bilet autostradowy w IKO? Należy w aplikacji przejść do zakładki „Więcej”, a następnie do pola „Usługi”. W kolejnym kroku trzeba wybrać „Opłaty za autostrady”­ i kliknąć „Kup e-bilet autostradowy”. Pozostaje jeszcze uzupełnić dane jak pojazd, autostrada, miejsce wyjazdu i zjazdu oraz planowana data i godzina wjazdu.

Transakcja odbywa się automatycznie i realizowana jest za pośrednictwem PKO Finat, technologicznej spółki z grupy PKO BP. Bilet kupiony w IKO jest ważny przez 48 godzin od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży lub do momentu zakończenia przejazdu danym odcinkiem. Przed rozpoczęciem przejazdu można go zwrócić używając funkcji „Zwróć e-bilet”.

Wcześniej z systemem e-Toll zintegrowały się takie aplikacje jak Autopay, Spark, mPay, SkyCash czy Orlen Pay. Dzięki temu za ich pomocą również można opłacać przejazdy państwowymi odcinkami autostrad A2 i A4.