Targi dedykowane są zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy, jak i bardziej doświadczonym specjalistom z obszarów IT, Data Science, Big Data, Sprzedaż, Obsługa Klienta, UX, Ryzyko, czy Operacje. Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się jak funkcjonuje bank i zaaplikować na wybrane stanowisko. Najbardziej aktywni użytkownicy będą mieli szansę umówić się na indywidualną rozmowę z bankowymi rekruterami.

Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów

Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, uczestnicy Wirtualnych Targów Pracy #PKOBankTalentów, niezależnie od miejsca w którym fizycznie się znajdują, będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej i zobaczyć jak funkcjonuje bank. Będą mogli wziąć udział w prezentacjach bankowych ekspertów dotyczących sztucznej inteligencji, robotyzacji, analizy danych, IT, czy HR oraz porozmawiać z pracownikami z różnych obszarów banku i przekonać się, jak wygląda praca w dużej, nowoczesnej organizacji.

Na uczestników targów czekają także wskazówki i porady dotyczące budowania ścieżki kariery w oparciu o kompetencje przyszłości oraz dowiedzą się jak napisać dobre CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Osoby zainteresowane pracą lub stażem w PKO Banku Polskim będą mogły zapoznać się z aktualnymi ofertami. Będą miały także możliwość pozostawienia swojego CV i zaaplikowania na wybrane stanowiska. Najbardziej aktywni uczestnicy będą mieli okazję do umówienia się na indywidualną rozmowę z rekruterem w dogodnym dla nich terminie.

Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów rozpoczną się 30 maja o godz. 10:00 w Wirtualnej PKO Rotundzie na platformie Decentraland. Wejście do bankowej przestrzeni wirtualnej jest intuicyjne – wystarczy do tego laptop oraz dostęp do Internetu. Szczegółowe wskazówki dostępne są w serwisie #PKOBankTalentów – Wirtualne Targi Pracy .

Wirtualna PKO Rotunda – cyfrowe laboratorium w Metaverse

PKO Bank Polski od 2022 roku jest obecny w Metaverse na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy bank w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę – cyfrową kopię warszawskiej PKO Rotundy. Oddział pełni rolę cyfrowego laboratorium służącego rozwojowi narzędzi dedykowanych obszarowi Metaverse. Bank testuje za jego pośrednictwem różne formy budowania zaangażowania użytkowników oraz buduje know-how w zakresie obecności w metaświatach.

W ostatnim czasie wirtualna PKO Rotunda została wyposażona m.in. w moduł streamingu, który łączy świat wirtualny z rzeczywistym i umożliwia udział z poziomu platformy Decentraland w wydarzeniach transmitowanych online. W kwietniu odbył się pierwszy streaming Konferencji Future Crunch 2023, podczas którego osoby mogły uczestniczyć w evencie w wirtualnej PKO Rotundzie.