Karta Łodzianina to aplikacja dostępna w sklepach Google Play i App Store, a także tradycyjna plastikowa karta. Karta jest darmowa, ale aby ją aktywować należy wykupić Pakiet Mieszkańca za 1 zł. Użytkownicy mają dostęp do zniżek na terenie miasta, na przykład w muzeach, czy restauracjach.

Użytkownicy Karty Łodzianina skorzystają z Apple Pay i Google Pay

Aby skorzystać ze zniżek należy wygenerować kod QR w aplikacji i udostępnić do zeskanowania. W przypadku plastikowej karty skanowany jest kod kreskowy. Za pomocą Karty Łodzianina możliwy jest także zakup biletów MPK Łódź (jednorazowych i migawek) i biletów parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania. Jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie także sprzedaży biletów na miejskie atrakcje.

Urząd Miasta Łodzi informuje dodatkowo, że w związku z 600-leciem Łodzi mieszkańcy posiadający pakiet na 2022 rok do końca tego roku mogą przedłużyć ważność karty o dwa lata i to bez konieczności okazywania dokumentów weryfikacyjnych.

Google Pay i Apple Pay to systemy płatności mobilnych, umożliwiające płacenie za zakupy w wygodny i bezpieczny sposób. Pierwsze z wymienionych rozwiązań jest dostępne na telefonach z systemem operacyjnym Android, drugie – na iPhone’ach. Karta Łodzianina  dołączyła tym samym do aplikacji, oferujących najnowocześniejsze metody płatnicze – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi.