Przedstawiając plany na 2024 rok, firma Elona Muska, stwierdza, że uruchomi płatności peer-to-peer, oferując nowe możliwości dla użytkowników i handlu, pokazując siłę jaka drzemie w platformie X.

Elon Muska chce, aby X stało platformą do zarządzania finansami

Plan ten jest jednak nieco mniej ambitny niż przechwałki właściciela X, Elona Muska, który w październiku zeszłego roku stwierdził, że chce, aby platforma zarządzała „całym życiem finansowym” użytkowników, tak aby „nie potrzebowali oni konta bankowego” do końca 2024 roku.

Podczas rozmowy z pracownikami, której nagranie zostało uzyskane przez serwis The Verge, Musk powiedział: „Kiedy mówię o płatnościach, mam na myśli całe czyjeś życie finansowe. Jeśli wiąże się to z pieniędzmi, będzie to na naszej platformie. Pieniądze, papiery wartościowe lub cokolwiek innego. Nie chodzi więc tylko o wysłanie 20 dolarów mojemu przyjacielowi. Mówię o tym, że nie będziesz potrzebować konta bankowego”.

Na razie nie wiadomo czy te ambitne cele uda się zrealizować. Pierwszym krokiem wydaje się wdrożenie płatności P2P, ale do tego konieczne będzie uzyskanie licencji na przetwarzanie płatności we wszystkich stanach USA. Na razie spółka Elona Muska posiada takie zezwolenie w 13 stanach.

Czytaj także: Płatny Facebook i Instagram wchodzi do Polski. Zobaczcie ile kosztuje