Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które robią zakupy w sklepach internetowych, ale chcą uniknąć wpisywania numerów swojej karty podczas płacenia. Nowa metoda płatności może nieco przypominać BLIKA, z tym, że zamiast podawania sześciocyfrowego kodu należy wykorzystać numer telefonu.

Jak zacząć korzystać z płatności Visa Mobile?

– Wszystko zajmuje kilka chwil, pod ręką musimy mieć tylko smartfon z aplikacją i urządzenie, na którym dokonujemy  zakupów. Sądzę, że na rynku, na którym ponad osiemdziesiąt procent konsumentów deklaruje, że używa kart do płatności w internecie łatwość i szybkość płatności z wykorzystaniem Visa Mobile mogą mieć duże znaczenie dla dalszego upowszechniania zakupów on-line – mówi Adrian Kurowski, Dyrektor Visa w Polsce.

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Visa Mobile. Kolejnym: dodanie aktywnej karty płatniczej Visa, wydanej przez jeden z banków spółdzielczych BPS, do portfela w aplikacji mobilnej. Dodanie karty przebiega bardzo szybko, aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, w których podaje się numer karty, adres e-mail i numeru telefonu, a także ustawia zabezpieczenie aplikacji (PIN lub biometria).

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowało to rozwiazanie. Początkowo Visa Mobile była dostępna tylko dla klientów Nest Banku. Po wdrożeniu także w bankach spółdzielczych BPS należy spodziewać się kolejnego rozszerzania zasięgu tej usługi w przyszłości.