Fintech Spark obsłuży kierowców samochodów osobowych do 3,5t oraz motocyklistów podróżujących państwowymi odcinkami autostrad A2 i A4. Za kilka dni rozwiązanie ma być dostępne również na systemach Android.

Fintech Spark i Przelewy24 udostępnią płatności za autostrady

W aplikacji należy wybrać autostradę lub jej odcinek oraz sam e-bilet, za który można zapłacić przed rozpoczęciem jazdy (jest ona ważny przez 48 godzin). Zakup jest również możliwy na rzecz przejazdu dowolnego innego samochodu czy kierowcy, np. małżonka lub rodzica na drugim końcu kraju – wystarczy tylko podać właściwy numer pojazdu i potwierdzić zakup.

Rejestracja w Spark i jednorazowe dodanie karty w systemie Przelewy24 ma zajmować mniej niż minutę. Bilet ma postać elektroniczną i może także służyć jako podstawa do ujęcia w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej. Na początek rozwiązanie będzie dostępne tylko na urządzeniach z iOS.

Spark to polski fintech rozwijany przez Platformę Detalistów, który do tej pory oferował przede wszystkim e-paragony. Za pomocą aplikacji można także dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych. Na marginesie warto wspomnieć, że już niedługo e-paragony będą także dostępne w kasach online – stosowne rozporządzenie zostało już przygotowane przez Ministerstwo Finansów.

Wracając do tematu płatności za autostrady – już od 1 grudnia kierowcy aut osobowych, motocykli i busów będą mogli korzystać z Autopay, aby opłacać przejazd państwowymi odcinkami autostrad A2 Konin -Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. Ma to być alternatywa dla rządowego systemu e-Toll.