Do tej pory Meta Verified było testowane na kilku zagranicznych rynkach, między innymi w USA, Kanadzie, czy Wielkiej Brytanii. Teraz grupa Marka Zuckerberga rozszerza swoją płatną usługę na kolejne lokalizacje. Użytkownicy w Polsce mogą już zapisać się do kolejki oczekujących na weryfikację.

Płatny Facebook i Instagram już w Polsce

Dzięki wykupieniu weryfikacji konta użytkownik otrzyma niebieską plakietkę, która będzie potwierdzała, że jest tym za kogo się podaje. Plakietka to także dowód, że konto zostało zweryfikowane za pomocą dokumentu tożsamości. Meta Verified ma także oferować większą ochronę przed podszywaniem się, czy możliwość kontaktu z zespołem wsparcia.

W celu przeprowadzenia weryfikacji konieczne będzie przesłanie zdjęcia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. W ten sposób osoby pracujące w Facebooku i Instagramie zweryfikują czy nasze konto jest autentyczne. Z Meta Verified mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.

W Polsce usługę Meta Verified wyceniono na 65 zł miesięcznie – przy zakupie w przeglądarce, oraz na 80 PLN miesięcznie, przy zakupie w aplikacji na Androidzie lub iOS. Możliwość zakupu dla polskich klientów ma być wdrażana etapami w ciągu najbliższych tygodni.

Nowe rozwiązanie Meta przypomina to działające już od jakiegoś czasu na Twitterze – Twitter Blue.