System realizuje przelewy międzybankowe w trybie ciągłym: 24/7/365, przez całą dobę, także w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Przelewy natychmiastowe Express Elixir w Poczcie Polskiej

Płatności natychmiastowe Express Elixir będą oferowane klientom Poczty Polskiej w wybranych urzędach i wprowadzane stopniowo w całej Polsce. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w placówce, przy pocztowym okienku. Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który jest uczestnikiem systemu od 2017 roku.

– Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej. Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji – mówi Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.

W systemie Express Elixir, umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (pomiędzy użytkownikami systemu BLIK), w kwietniu br. zrealizowano 41,97 mln transakcji o wartości 21,39 mld zł. Dla porównania, w kwietniu 2023 r. rozliczono 27,3 mln transakcji o wartości 15,36 mld zł. Liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w stosunku do kwietnia 2023 r. wzrosła o 54 proc., a wartość o 39 proc.