Inperly to aplikacja wspierająca zdalną obsługę klienta, sprzedaż oraz procesy wewnętrzne w organizacjach. Pozwala na weryfikację tożsamości użytkownika i podpisywanie dokumentów z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.  Wcześniej Inperly udostępniło weryfikację tożsamości i złożenie e-podpisu na podstawie dowodu osobistego z warstwą elektroniczną i eDO App.

Jak skorzystać z kwalifikowanego podpisu mSzafir w Inperly?

Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub ze wspomnianym e-dowodem.

Aby złożyć podpis elektroniczny można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID. Posiadanie zainstalowanego komunikatora Teams na urządzeniu (lub wersji online) jest wymagane jedynie w przypadku osoby wysyłającej plik do podpisu.

Wdrożenie mSzafir w ramach aplikacji Inperly pozwala na:

  • złożenie kwalifikowanego podpisu jednorazowego, generowanego online z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości w bankowości elektronicznej,
  • użycie posiadanego już kwalifikowanego certyfikatu mSzafir.

Dostarczany przez KIR e-podpis mSzafir dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Mogą z niego korzystać klienci m.in. PKO Banku Polskiego, Banku Pekao, mBanku czy ING Banku Śląskiego.