Już czterech na pięciu Polaków płaci bezgotówkowo za produkty i usługi. Wzrost popularności bezgotówkowych form płatności przyspieszył w roku 2020. Dla przedsiębiorców działających w sektorach HoReCa oznacza to potrzebę szybkiego podążania za preferencjami konsumenta.

PolCard łączy siły z Dotykačką

Integracja systemu POS z terminalami płatniczymi ma umożliwić klientom automatyzację procesu płatności bezgotówkowych. Jest to kolejna współpraca, jaką nawiązała Dotykačka na polskim rynku.

Integracja obejmuje najczęściej wybierane modele terminali: Ingenico Move 3500, Ingenico Desk 3200 z PIN padem Ingenico Desk 1500. Portfolio zintegrowanych urządzeń będzie w przyszłości poszerzane o kolejne modele.

Eliminacja kroku pośredniego, polegającego na ręcznym przepisywaniu kwoty płatności ma usprawnić obsługę klientów. Takie rozwiązanie ogranicza fizyczny kontakt oraz minimalizuje możliwość wystąpienia pomyłek kasjerskich.

– Automatyzując obsługę płatności bezgotówkowych, umożliwiamy przedsiębiorcom optymalizację procesu sprzedaży. Wspólnie z PolCard podniesiemy komfort jej wykonania zarówno po stronie klientów jak i posiadacza karty – powiedział Marcin Marciniuk, Product & Support Manager w firmie Dotykačka.