Do tej pory przeprowadzenie preautoryzacji, czyli czasowego zablokowania środków na rachunku klienta lub wykonanie zwrotu, wymagało przechowywania danych wrażliwych karty płatniczej: jej pełnego numeru, daty ważności, a także kodu CVV. Organizacje płatnicze, w tym Visa i Mastercard, dążą do tego, aby przechowywanie danych kart płatniczych w punktach sprzedaży nie było konieczne – czytamy w komunikacie.

Branża hotelowa narażona na transakcje oszukańcze

Tokenizacja jest aktywowana na wszystkich terminalach obsługujących preautoryzację kart płatniczych, w sposób zdalny i automatyczny. Nie wymaga ona od przedsiębiorcy żadnych dodatkowych czynności.

Połowa wszystkich zgłaszanych w PolCard from Fiserv transakcji oszukańczych ma miejsce w branży hotelowej. Bezpośrednią przyczyną tego stanu rzeczy jest przeprowadzanie dużej liczby płatności bez fizycznego użycia karty. Z tego powodu tak ważne jest wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań jak tokenizacja, która ma przeciwdziałać takim zdarzeniom.

Innym ciekawym narzędziem jest Generator Linków. Dzięki niemu hotel w prosty i szybki sposób może pobrać płatność od klienta wysyłając do niego unikalny link do płatności na wskazany adres e-mail. Co istotne, aby skorzystać z tego rozwiązania, hotel nie musi posiadać elektronicznej bramki płatniczej na swojej stronie internetowej, ani nawet tworzyć własnej strony internetowej – czytamy w komunikacie.