Celem Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie ich akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski. Dodatkowo, projekt ma ułatwić młodym przedsiębiorcom zza wschodniej granicy nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami funduszy Venture Capital.

PUSB wybierze w czerwcu 15 zespołów

Polish-Ukrainian Startup Bridge szuka projektów na wczesnych etapach rozwoju (pre-seed lub seed). Inicjatywa oferuje kluczowy w obliczu wojny dostęp do polskiego rynku inwestycyjnego. Cała rekrutacja potrwa do 6 czerwca 2022 r., a uczestnictwo w inicjatywie jest całkowicie bezpłatne.

PUSB for #techfugees prowadzony jest przez Fundację Fundusz Współpracy. Instytucja współpracuje z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, a całość finansowana jest z programu Polska pomoc MSZ RP.

Spośród wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swoje kandydatury, organizatorzy wybiorą w czerwcu 15 zespołów. Przy ocenie zgłoszeń najważniejszy ma być wpływ projektu na odbudowę Ukrainy, skalowalność biznesu oraz potencjał do rozwoju na rynku polskim.

Zainteresowani tymczasową relokacją do Polski, którzy zostaną zakwalifikowani do programu, otrzymają m.in. pomoc finansową do 10 000 zł. Kwotę tę będzie można przeznaczyć np. na usługi mentoringowe, zakup towarów i usług potrzebnych do kontynuowania ich działalności.

W ramach oferowanego wsparcia dostępna będzie przestrzeń coworkingowej w Warszawie, pomoc w rejestracji firmy w Polsce, a także możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach ekspertów z branży startupowej.

Pod koniec 2022 roku odbędzie się Demo Day zamykający całą inicjatywę. Podczas tego wydarzenia startupy z Ukrainy będą mogły zaprezentować swoje pomysły przed gronem polskich inwestorów. Formularz rejestracyjny dostępny pod tym adresem:

https://7xvrr0c0p9p.typeform.com/to/FfrSxYN5utm_source=news&%3Butm_medium=pl_press_release&%3Butm_campaign=techfugees&typeform-source=www.google.com