CoinCasso będzie mogło wykorzystać prestiż i rozpoznawalność Paris Saint-Germain w kluczowych regionach Europy, Azji i USA, gdzie firma ma nadzieję stać się czołowym graczem. Umowę podpisano na okres 3 lat – czytamy w komunikacie.

CoinCasso nawiązuje współpracę z Paris Saint-Germain

– Rynek kryptowalut jest zarówno młody, jak i innowacyjny. Cieszymy się, że wyznaczamy nowe trendy w branży i jesteśmy pierwszą giełdą, która współpracuje z klubem piłkarskim aż takiego, światowego formatu. Paris Saint-Germain to innowator, który jako jeden z pierwszych nawiązał współpracę z graczami blockchain w 2018 roku – mówi Łukasz Ozimski, założyciel i CEO CoinCasso.

CoinCasso, globalna giełda kryptowalut – dostępna dla początkujących traderów i profesjonalistów, ale także dla inwestorów – oferuje nowy sposób korzystania z walut cyfrowych, a w przyszłości zakup towarów. Usługi te są dostępne online, a obecnie opracowywana jest również aplikacja mobilna.

Paris Saint-Germain to aktualni mistrzowie Francji w piłce nożnej. W ciągu ostatnich 7 lat klub wygrał aż 6 tytułów mistrzowskich. W komunikacie prasowym czytamy, że PSG nieustannie dąży do bycia liderem innowacji i uważnie monitoruje rozwój kryptowalut, a także ich potencjał pod kątem dalszego ulepszania doświadczeń naszych kibiców na całym świecie. Paryski klub od 2012 roku jest własnością Qatar Sports Investments.

To nie pierwszy przypadek, gdy polska giełda kryptowalut nawiązuje współpracę z klubem piłkarskim. W 2018 roku polskie CoinDeal nawiązało współpracę z angielskim Wolverhampton Wanderers, a tylko w pierwszych miesiącach trwania umowy giełda wygenerowała 31 mln złotych wartości medialnej. W kolejnym okresie suma ta wzrosła o następne 60 mln PLN.