W ramach certyfikacji FIDO akredytowane laboratorium przeprowadziło serię testów, aby ocenić skuteczność wdrożonego przez PayEye rozpoznawania biometrycznego, a także odporność systemu PayEye na ataki prezentacyjne. Fintech do oceny przedstawił swój najnowszy terminal biometryczny eyePOS 2.0 wyposażony w autorski algorytm rozpoznawania tęczówki.

Fintech PayEye uzyskuje certyfikat bezpieczeństwa FIDO

Do współpracy przy projekcie certyfikacji została wybrana doświadczona amerykańska firma iBeta. Biometryczny terminal od PayEye przeszedł serię testów 14 różnych typów ataków zdefiniowanych przez protokoły testowe FIDO i odparł ponad 300 prób ataków uzyskując tym samym zerowy wskaźnik błędu akceptacji ataków – czytamy w komunikacie.

– Żaden wcześniejszy dostawca płatności nie połączył dwóch niezależnych cech biometrycznych człowieka w tak naturalny sposób. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to przyszłość płatności – system, z którego wiesz, jak skorzystać w chwili, gdy go widzisz, i który zapewnia najwyższe standardy branży płatniczej – mówi Daniel Jarząb, Prezes PayEye.

PayEye to technologia pozwalająca na płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem.