Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, technologia umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 400 terminali biometrycznych. Na razie fintech skupia się na działalności we Wrocławiu.

Fintech PayEye rozwija płatności biometryczne

– Stworzyliśmy pełny, niezależny i całkowicie bezpieczny ekosystem PayEye, i jako pierwsi na świecie wykorzystujemy fuzję biometrii twarzy i oka w płatnościach, która zapewnia podwójne bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Do końca roku chcemy wprowadzić na rynek kilkaset urządzeń płatniczych, które będą obsługiwały płatności z wykorzystaniem biometrii twarzy i oka – komentuje Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.

PayEye 2.0. to technologia zapewniająca obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych – czytamy w komunikacie.

Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD.

Jak zapłacić? Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy lub do restauracji nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

PayEye pozyskuje kolejnych użytkowników

W ciągu ostatniego miesiąca liczba użytkowników PayEye miała wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. Udało się to zrealizować dzięki obecności na wrocławskich wydarzeniach. Uczestnicy Festiwalu Pasibrzucha i drugich urodzin Hali Świebodzki mogli przetestować rozwiązanie fintechu i skorzystać z rabatów.

Jeszcze w lipcu PayEye będzie promować się podczas Craft Music City, gdzie obok nagród gwarantowanych, będzie można wygrać w konkursie „Graj z PayEye” 1 tys. PLN podczas każdego dnia wydarzenia. Od 25 do 31 lipca z okazji otwarcia nowego foodtruck’a Solleim przy Pasibus Dziadzio we Wrocławiu użytkownicy aplikacji będą mogli skorzystać z 20% rabatu w foodtruck’ach Solleim oraz Pasibusa przy ul. Powstańców Śląskich. Rabat PayEye łączy się ze specjalną ofertą gastronomiczną przygotowaną przez wystawców.