– Ta inwestycja to wyraz zaufania do naszej strategii i potencjału wzrostu. Jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku oraz dążyć do realizacji naszych celów rozwojowych. Przygotowujemy się do premiery kolejnych rozwiązań płatniczych, które dopełnią nasz ekosystem dla przedsiębiorców. Chcemy, żeby to był najbardziej innowacyjny pakiet produktów dla firm w Polsce – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

Fintech Wealthon pozyskuje 32 mln PLN na rozwój

Wealthon powstał w odpowiedzi na wyzwania finansowe, z którymi borykają się małe i średnie przedsiębiorstwa. Choć stanowią one ponad 99% firm w Polsce, bardzo często napotykają trudności w pozyskaniu finansowania.

To właśnie z myślą o małych i średnich firmach Wealthon stworzył POSCASH, czyli finansowanie pod obrót na terminalu płatniczym. Spółka, analizując informacje o bieżących przepływach finansowych klienta, jest w stanie odpowiednio zarządzać ryzykiem oraz kalkulować kwoty pożyczek (nawet do 500 tys. zł).

W potencjał Wealthon uwierzył fundusz 4growth VC specjalizujący się w finansowanium spółek z sektora fintech i insurtech, który zainwestował m.in. w Cashy, Laven czy Plenti.

Koinwestycji w Wealthon dokonał też NCBR Investment Fund (NIF), specjalizujący się w inwestycjach w małe i średnie przedsiębiorstwa.

– Wealthon działa na rozległym rynku działalności gospodarczych, które zbyt często mają ograniczony dostęp do finansowania, przy jednocześnie dużych potrzebach w tym zakresie. Innowacyjne rozwiązanie oraz zabezpieczenie spłaty zadłużenia na wpływach z terminali pozwoliło spółce stworzyć wysokiej jakości portfel, a inwestycja ze strony CVI jest tego dowodem. W połączeniu z doświadczonym, zaangażowanym zespołem, Wealthon stał się dla nas atrakcyjną inwestycją – mówi Marcin Jaszczuk, partner zarządzający 4growth VC.