– Dziękuję naszym partnerom biznesowym, w szczególności CVI Dom Maklerski, dzięki którym z każdym kwartałem zbliżamy się do pozycji lidera na rynku. Pozyskane finansowanie potwierdza wiarę w naszą strategię oraz stabilność operacyjną Wealthon. Umożliwi nam ono dalsze podnoszenie jakości produktów. Finalizujemy realizację projektu kompleksowego ekosystemu narzędzi i usług, który będzie unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku – mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

– Cieszymy się, że możemy wspierać Wealthon w dalszym rozwoju. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, spółka może zwiększać skalę działalności i odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie małych i średnich firm na produkty finansowe, w pełni wykorzystując istniejący potencjał rynkowy – mówi Adam Rzepecki, principal w CVI.

Co oferuje Wealthon? Pożyczka pod obroty z terminala

Flagowym produktem firmy jest pożyczka Wealthon POSCASH. Autorski system scoringowy bada zdolność kredytową klienta i wydaje automatyczną decyzję w rewolucyjnie krótkim czasie. Wysokość spłaty zależna jest od dziennego obrotu na terminalu płatniczym. Dzięki temu nawet przedsiębiorstwa, których dochody uzależnione są od sezonu, mają możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego.

W maju tego roku dzięki współpracy Wealthon i IdoSell powstało finansowanie dedykowane e-sklepom. Platforma dla e-sklepów połączyła siły ze specjalistami od finansów

Dzięki uzyskanym środkom Wealthon będzie mógł poszerzyć gamę produktów, oferując klientom najlepsze rozwiązania, kontynuować rozwój technologii oraz odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie rynku MŚP na szybkie i wygodne formy finansowania – czytamy w komunikacie.

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy, że Wealthon pozyskał 12 mln zł od funduszu 4growth VC w koinwestycji z NCBR Investment Fund. Dodatkowo spółka zdobyła finansowanie dłużne w wysokości 20 mln zł od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.