DoxyChain poszukiwał inwestorów, którzy z jednej strony doskonale rozumieją samą technologię blockchain, a z drugiej dobrze znają rynek rozwiązań B2B dla przedsiębiorstw. Kapitał na rozwój startupu, oprócz Level2 Ventures, wyłożył także szwajcarski fundusz CV VC, polski Satus Starter oraz niemiecka grupa Müller Medien.

Co oferuje startup DoxyChain?

DoxyChain został założony w 2019 roku przez niewielką grupę entuzjastów technologii blockchain. Teraz cały zespół liczy ponad 15 osób i ciągle trwa dalsza rekrutacja. Startup dostarcza infrastrukturę blockchain DMS, która wspiera firmy w optymalizacji i automatyzacji procesów zarządzania dokumentami.

Komplementarnie do blockchainu, DoxyChain dostarcza w modelu SaaS platformę pozwalającą na integracje z istniejącymi już systemami klientów. Platforma pozwala na zoptymalizowanie całego cyklu obiegu dokumentów – od elektronicznego podpisania, po archiwizację oraz zarządzanie uprawnieniami dostępu.

W planach ekspansja na zagraniczne rynki

Pozyskany od inwestorów kapitał pozwoli DoxyChain skalować swój produkt. Spółka chce być obecna w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, jako pomost pomiędzy web 2.0 i web 3.0 w odniesieniu do zarządzania dokumentami. DoxyChain pracuje także nad nowymi funkcjonalnościami, które mają udoskonalić oferowane modułowe rozwiązanie.

– W październiku uruchamiamy DoxyCert i DoxyConnect. DoxyCert to zestaw narzędzi pozwalający klientom na wydawanie certyfikatów blockchain, również jako NFT, które będą wykorzystywane jako niezaprzeczalny dowód autentyczności lub własności. Drugą ważną funkcją na platformie jest DoxyConnect, która będzie służyć jak pokój danych. Zbudowany na blockchainie, pozwala stronom wymiany dokumentów dokonywać transakcji w bezpieczny i łatwy sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano – mówi Gabriel Dymowski, CEO i współzałożyciel DoxyChain.