Autopay od 2019 roku rozwija system do szybkich płatności za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Firma umożliwia zakup winiet cyfrowych do Austrii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier, a wkrótce także do Rumunii oraz automatyczne płatności za przejazdy polskimi autostradami. Usługi Autopay są dostępne dla klientów indywidualnych, jak i flotowych – czytamy w komunikacie.
Nowe serwisy dla kierowców z Europy od fintechu Autopay
Dotychczas serwisy Autopay dostępne były w języku polskim, niemieckim i czeskim. Dzięki udostępnieniu usług w kolejnych językach lokalnych, ale także w języku angielskim, firma rozszerza grupę potencjalnych odbiorców rozwiązania. Wszystkie serwisy zostały uruchomione na początku kwietnia.
Adresy, pod którymi będą udostępnione strony to:
- EN – mobility.autopay.eu
- SK – mobility.autopay.eu/sk
- SI – mobility.autopay.eu/si
- IT – mobility.autopay.eu/it
- FR – mobility.autopay.eu/fr
- NL – mobility.autopay.eu/nl
- Kontynuacja ekspansji i kolejne ułatwienia dla kierowców
W czerwcu Autopay ogłosił, że wspiera płatności za e-winiety bezpośrednio z samochodów Mercedes-Benz. Klienci tej marki mogą kupować i płacić za e-winiety bezpośrednio z pojazdu – korzystając z systemu multimedialnego. Zakupy e-winiet oparte są na rozwiązaniu Autopay. Rozwiązanie jest obecnie dostępne dla kierowców w Niemczech, ale wkrótce będzie rozszerzone na inne kraje europejskie.
Z kolei od połowy stycznia – dzięki współpracy z Autostradą Wielkopolską – użytkownicy Autopay mogą korzystać z automatycznych płatności za przejazd odcinkiem A2 między Poznaniem i Koninem. Już wcześniej użytkownicy mogli w automatyczny sposób opłacać przejazdy autostradą A1 (Gdańsk-Toruń) i A4(Katowice-Kraków). Ponadto, klienci firmowi mogą także korzystać z automatycznych płatności za parkowanie oraz tankowanie. Wkrótce usługa zostanie udostępniona dla indywidualnych użytkowników.
Warto także przypomnieć, że Autopay rozpoczyna pilotaż HandGo – systemu do zakupów biometrycznych przy użyciu dłoni. Ma to być pierwsza tego typu usługa dostępna na polskim rynku. Specjalny skaner funkcjonuje podobnie jak terminal płatniczy. Różnica polega na tym, że w przypadku HandGo przykładamy dłoń, a nie kartę czy telefon. Po zeskanowaniu, sprzedawca otrzymuje środki z karty, która jest podpięta w aplikacji Autopay.