ING wdrożył nowe rozwiązanie dla klientów, którzy załatwiają sprawy na telefonie – od teraz mogą potwierdzić tożsamość w aplikacji Moje ING, a potem wrócić do procesu w przeglądarce. Bank wdrożył również kolejne udogodnienie – zastąpienie wpisywania kodów SMS do przeglądarki, potwierdzeniem PIN w aplikacji mobilnej, co ma znacznie przyspieszać cały proces.

Jak potwierdzić tożsamość w aplikacji?

Nowe rozwiązanie jest odpowiedzią na rozwój krajowego systemu tożsamości elektronicznej – Profil Zaufany i Węzeł Krajowy – a także wzrost liczby stron internetowych korzystających z węzłów tożsamości, a do których klienci mogą zalogować się, żeby załatwić swoją sprawę urzędową lub komercyjną – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Cały proces wygląda następująco:

  • na stronie urzędu lub dostawcy należy wybrać logowanie przez bankowość internetową, a następnie wskazać ING,
  • należy wybrać opcję „Potwierdź w aplikacji Moje ING” – nastąpi przekierowanie do aplikacji, gdzie szybko można potwierdzić tożsamość,
  • następnie proces przebiega w aplikacji, gdzie zamiast hasła można skorzystać z biometrii, a zamiast kodu SMS klient wpisze PIN.

Logowanie do aplikacji mobilnej dotyczy procesów, które klient przeprowadza na telefonie. Zamiana SMS-ów autoryzacyjnych na potwierdzanie w aplikacji mobilnej to ułatwienie dla klientów, którzy przeprowadzają proces korzystając z komputera – wyjaśnia ING.

Nowa funkcjonalność będzie dalej rozwijana – na obecnym etapie klienci czasami mogą trafić na miejsca, które mimo wszystko wymagają jeszcze zalogowania w przeglądarce.