Usługa oferowana przez PragmaGO w ramach bramki płatniczej Comfino obejmuje finansowanie zakupu nawet do 100 tys. zł. Klient ma możliwość odroczenia płatności na okres od 14 do 60 dni. Zaletą dla kupujących ma być również brak zbędnych formalności – umowa podpisywana jest za pośrednictwem SMSa.

Współpraca fintechów Comfino i PragmaGO

– Uważamy, że przedsiębiorcy zasługują na tak samo wygodne i łatwo dostępne finansowanie jak konsumenci – bez skomplikowanych i długotrwałych procesów, z którymi spotykają się np. próbując pozyskać finansowanie w bankach. Nawiązanie współpracy z Comfino pozwala nam na stworzenie efektu synergii i dotarcie z ofertą finansowania do dziesiątek tysięcy drobnych przedsiębiorców, realizujących działalność zarówno online, jak i offline – mówi Danuta Czapeczko, Wiceprezes PragmaGO.

Comfino to rozwiązanie płatnicze dla e-commerce uruchomione w 2021 roku przez notowaną na giełdzie spółkę Comperia.pl SA. Działa ono jak wtyczka dla sklepów internetowych i punktów stacjonarnych, po której zaimplementowaniu kupujący otrzymują dostęp do szeregu dedykowanych opcji zapłaty za produkty lub usługi –płatności mobilnych, odroczonych płatności (BNPL) czy rat.

Obecnie, z Comfino korzysta już ponad 500 e-sklepów, m.in. MKS Meble, Moderno Meble, Fumio.pl, ByBikes.pl czy platforma Kliniki.pl. Marketplace Comfino działa także stacjonarnie, na przykład w kilkudziesięciu salonach sieci DepilConcept. Wtyczka Comfino dostępna jest na platformach dostarczających rozwiązania dla sklepów internetowych np. PrestaShop, Shoper, SOTE, CStore, Sellingo, Shopgold.

Z kolei PragmaGO to instytucja finansowa oferująca finansowanie MŚP na polskim rynku. Usługi embedded finance dla biznesu (jak płatności odroczone) pozwalają partnerom PragmaGO zwiększać zyski i konkurencyjność oraz budować lojalność kontrahentów. Dzięki współpracy z ponad 140 partnerami PragmaGO dociera do setek tysięcy przedsiębiorców. Wśród partnerów PragmaGO są m.in. Allegro, InFakt, czy Polskie ePłatności – czytamy w komunikacie.

W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Enterprise Investors, wartość inwestycji wyniosła 116 mln zł.