Digital Gateways to fintech oferujący onboarding klientów indywidualnych i biznesowych. Stosuje wideoweryfikację biometryczną twarzy (wraz z testem żywotności) i dokumentów, weryfikację dokumentów elektronicznych, aplikację mObywatel 2.0, a także analizę danych bankowych z wykorzystaniem open banking (poprzez swoją spółkę córkę AIS Gateway). Teraz, dzięki współpracy z KIR, ten zestaw został uzupełniony o usługę mojeID, czyli metodę zdalnego potwierdzenia tożsamości w oparciu o bankowość elektroniczną.
Digital Gateways nawiązał współpracę z KIR
Wszystkie te funkcjonalności są odpowiednio zintegrowane, co umożliwia klientom proces onboardingu, zakończony zdalnym podpisaniem umowy. Mobilny, kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir udostępniany przez KIR, pozwala podpisywać dokumenty na dowolnym urządzeniu i umożliwia generowanie certyfikatów jednorazowych oraz ważnych 1 rok lub 2 lata z wybranym limitem podpisów.
Dodatkowo w podpisach zwykłych i zaawansowanych Digital Gateways wykorzystuje trwały nośnik od KIR oparty na technologii blockchain. W ten sposób archiwizuje wszystkie podpisane w procesie onboardingu dokumenty.
W komunikacie czytamy również, że Digital Gateways oferuje możliwość integracji swoich usług z rejestrem zastrzeżonych numerów PESEL, zgodnie z nowymi wymogami, które będą obowiązywać od 1 czerwca bieżącego roku. Umożliwia to weryfikację numerów PESEL klientów przez instytucje finansowe, w tym banki
– Dzięki porozumieniu z KIR budujemy w Digital Gateways infrastrukturę do współtworzenia produktów w obszarze nowoczesnych, innowacyjnych usług finansowych. W ten sposób umożliwiamy naszym partnerom korzystanie z takich rozwiązań, jak mojeID, mSzafir oraz Trwały Nośnik – mówi Paweł Jaskulski, Członek Zarządu Digital Gateways.