Z artykułu Pulsu Biznesu wynika, że Provident jest pierwszą instytucją pożyczkową, która umożliwia wypłatę pożyczki przy użyciu BLIKA. To jedna z najpopularniejszych metod płatniczych w Polsce – prócz płatności w sieci sprawdza się także przy wypłatach gotówki z bankomatów. Pierwsi klienci skorzystali z tej opcji – więcej na ten temat w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

Osoby, które zdecydują się na pożyczkę i ja otrzymają, mogą wypłacić środki bezpośrednio w bankomacie, autoryzując transakcje za pomocą kodów przesłanych SMS-em.

Rok 2020 w sektorze pożyczkowym raczej zostanie zapamiętany na długo – prócz pandemii, silny wpływ na spadek sprzedaży miały drastyczne zmiany regulacyjne. Provident to największa instytucja pożyczkowa w Polsce. Firma w dużej mierze prowadzi sprzedaż w oparciu o rozwiniętą sieć agentów. Z powodu pandemii model ten napotkał oczywiste przeszkody – podobnie jak branżę pośrednictwa finansowego działająca w formacie offline. Wiele biznesów musiało w trybie przyśpieszonym przejść do modeli hybrydowych. Rozwiązania fintech są w tym wypadku bardzo pomocne.

BLIKA znają już wszyscy

Od lipca do września bieżącego roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 110 mln transakcji, a od początku roku blisko 300 mln. Na koniec września z BLIKA aktywnie korzystało 6 mln użytkowników – to ponad pół miliona więcej niż w kwartał wcześniej. Łączna wartość zrealizowanych transakcji w trzecim kwartale wyniosła 14,6 mld zł.

/Fintek.pl