Mikroprzedsiębiorcy mogą korzystać z nowej wersji aplikacji PeoPay oraz serwisu bankowości elektronicznej Pekao24. Dodatkowo, za zdalne otwarcie konta firmowego klient może otrzymać 300 zł premii w ramach promocji „1000 zł premii dla firm” – przypomina bank w komunikacie.

Konto firmowe na „selfie”

W Banku Pekao konto firmowe można założyć całkowicie zdalnie – na „selfie” – bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć Konto Przekorzystne Biznes na swoim komputerze poprzez stronę www lub na smartfonie – w aplikacji PeoPay. Usługa jest dostępna online 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Do założenia konta w Pekao wystarczy jedynie kamerka, dowód osobisty i 10 minut czasu wolnego. Cały proces jest prosty i intuicyjny. Większość informacji o prowadzonej działalności gospodarczej jest zaciągana automatycznie na podstawie NIP z CEIDG. Wypełniając wniosek, klient może wybrać dodatkowe produkty i usługi, takie jak np. karta debetowa czy rachunki pomocnicze. Po wypełnieniu dyspozycji, jest ona wysyłana do banku on-line, a tożsamość klienta potwierdzana jest za pomocą zdjęcia twarzy i dowodu osobistego.

Przedsiębiorca, który otworzy rachunek firmowy online i będzie aktywnie korzystał z produktów bankowych, może liczyć nawet na 1000 zł w ramach bonusu. Za samo zdalne otwarcie konta otrzymuje premię w wysokości 300 zł. Promocja „1000 zł premii dla firm” trwa do końca czerwca br. i uważana jest za jedną z najlepszych ofert na rynku kierowanych do mikroprzedsiębiorców.

Aplikacja PeoPay dla przedsiębiorców

Dzięki udogodnieniom w najnowszej wersji aplikacji mobilnej PeoPay, przedsiębiorcy zalogują się do niej za pomocą biometrii. Odciskiem palca lub skanem twarzy mogą także zatwierdzać wykonywane transakcje. Właściciele mikrofirm mają też jeszcze prostszy i wygodniejszy dostęp do płatności BLIK, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay. Aplikacja umożliwia również wykonywanie płatności internetowych zbliżeniowo oraz z wykorzystaniem kodów QR. Dodatkowo, dzięki funkcji wielowalutowej, klienci zapłacą zbliżeniowo na całym świecie, bez dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem.

Aplikacja PeoPay pozwala też na wygodne przeglądanie historii operacji, wypłatę gotówki z bankomatu oraz szybsze opłacanie faktur, dzięki skanowaniu numeru rachunku. Z kolei dzięki analizie finansowej, przedsiębiorcy mogą jeszcze lepiej zarządzać finansami swojej firmy. Co ważne, przedsiębiorcy, posiadający konto osobiste i firmowe w Banku Pekao, mogą teraz swobodnie przełączać się między swoimi kontami i zarządzać nimi z poziomu aplikacji mobilnej – bez konieczności wylogowywania się.