Platforma GG (wcześniej Gadu-Gadu) od 5 lat należy do spółki Fintecom. Teraz firma informuje o rozpoczęciu pilotażu nowego rozwiązania płatniczego GGwallet. Na początek rozwiązanie testuje wspomniana Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

GGwallet zaoferuje przelewy i współdzielenie rachunków

Docelowo GGwallet ma być dostępny dla wszystkich użytkowników komunikatora. Dzięki GG będzie można przelewać środki innym użytkownikom (płatności P2P), płacić w restauracji, współdzielić rachunki, czy właśnie wspierać fundacje i influencerów. To wszystko ma być dostępne w jednej aplikacji GG.

Na początek rozwiązanie będą testowały fundacje, a konkretnie Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. To największy niesamorządowy organ prowadzący bezpłatne przedszkola i szkoły podstawowe w Polsce. Organizacja uruchomiła własny numer GG: 44866, przez który kontaktować się można bezpośrednio z jej biurem prasowym oraz z działem komunikacji i fundraisingu. Docelowo za jego pomocą będzie można też przekazywać datki.

Aby napisać do OOO na GG wystarczy rozpocząć rozmowę na czacie GG na stronie internetowej fundacji. W pierwszej kolejności fundacja uruchomi GGwallet jako kanał wspierania dwóch sztandarowych programów fundraisingowych:

  • Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, internetowej platformy, na której każdy rodzic będzie mógł uzyskać bezpłatną, profesjonalną poradę pedagoga, psychologa dziecięcego i logopedy.
  • Logopeda w każdej szkole i przedszkolu, program doposażania i dofinansowania profesjonalnej opieki logopedycznej dla ponad 7 tysięcy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.