Kliniki.pl to platforma łącząca pacjentów z gabinetami lekarskimi, stomatologicznymi i kosmetologicznymi, prywatnymi klinikami oraz ośrodkami rehabilitacji. Współpracuje z ponad 700 placówkami medycznymi, a w 2019 r. umówiła pół miliona pacjentów na usługi medyczne o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

– Razem z Kliniki.pl chcemy zwiększyć dostępność usług medycznych dla pacjentów. Widzimy, że w pandemicznej rzeczywistości ludzie mają ograniczony dostęp do systemu ochrony zdrowia. Na prywatną opiekę medyczną nie wszystkich stać. Opcja comiesięcznego, dogodnego i dostosowanego do pacjenta finansowania za pomocą ComperiaRaty może im pomóc i przekonać do nieodkładania zabiegów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Usługi medyczne w ratach 0% od Comperia i Kliniki.pl

Kliniki.pl i Comperia.pl stworzyły prosty mechanizm płatności ratalnych. Pacjent po wybraniu interesującej usługi i placówki umawia wizytę i od razu może zapytać, czy przy wybraniu tego miejsca i zabiegu otrzyma na niego finansowanie. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, ComperiaRaty proponuje najkorzystniejsze oferty, a klient podpisuje umowę kredytową bezpośrednio z instytucją finansującą z zastrzeżeniem, że kredyt zostanie uruchomiony dopiero po umówieniu terminu usługi medycznej i  potwierdzeniu kwoty zabiegu – czytamy w komunikacie.

Płatności dla placówki medycznej po wykonaniu zabiegu są bezpośrednio regulowane przez Comperia.pl S.A., która ma status małej instytucji płatniczej (MIP nadzorowany przez KNF). Co ważne, ani Comperia.pl, ani przydzielający finansowanie bank bądź instytucja finansowa nie zbiera informacji, na jaki konkretnie zabieg przyznał pieniądze.

Do kwoty 5 tys. zł dofinansowanie będzie przyznawane na oświadczenie (bez żadnych dokumentów). Najwyższa kwota finansowania zabiegu może wynieść 20 tys. zł. Cały proces – bez względu na kwotę – przebiega w całości przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.