Grzegorz Latosek

Grzegorz Latosek, prawnik w kancelarii Graś i Wspólnicy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Szczególnym zainteresowaniem darzy prawo z zakresu Gamedev, własności intelektualnej, prawa autorskiego oraz nowych technologii. Do jego zainteresowań należą także prawo medyczne oraz farmaceutyczne. W ramach pracy w Kancelarii zajmuje się w szczególności kompleksową obsługą Klientów z branży Gamedev, między innymi poprzez doradztwo prawne, wsparcie przy rejestracji znaków towarowych, a kończąc na sporządzaniu umów. Zajmuje się również obsługą Klientów w zakresie tematyki kryptowalut.

Artykuły autora:

Prawo autorskie a memy
31 października 2022, 10:56

Czy prawo autorskie chroni memy? Na temat prawnej klasyfikacji memów wypowiedziała się ostatnio organizacja Kenya Copyright Board.

Gry komputerowe a EULA i polityka prywatności
24 października 2022, 15:08

Obowiązujące przepisy prawa mają zastosowanie do wielu aspektów procesu wydawania gier na rynek, a także do samego ich funkcjonowania. Czym w takim razie jest EULA?

E-sport, a autorskie prawa majątkowe do gry
28 lipca 2022, 10:43

Tematyka jest niezwykle ciekawa i zasługuje na dalsze rozważania w tej materii, w szczególności biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sceny e-sportowej.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty