Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Projekt ustawy o crowdfundingu skierowany do konsultacji
May 5, 2021, 11:11 AM

Co się zmieni? Platformy crowdfundingowe będą podlegać nadzorowi KNF, a maksymalny próg oferty zostanie stopniowo podniesiony do 5 mln euro.

Usługa dostępu do rachunku, czyli co fintech musi wiedzieć o AIS ale boi się zapytać?
April 29, 2021, 10:30 AM

Na to i wiele innych pytań odpowiadali goście podcastu Sfintechowani - Jakub Szpringer i Michał Karwasiński z kancelarii KSZ Smart Legal.

Rząd przyjął pakiet e-commerce. Zakupy w zagranicznych sklepach będą droższe?
April 9, 2021, 12:10 PM

Pakiet ma uprościć procedury, a w efekcie zmniejszyć koszty przedsiębiorców związane z rozliczeniem VAT w międzynarodowym handlu online.

Finalne wdrożenie V dyrektywy AML – zakończono prace w Sejmie i Senacie
April 2, 2021, 2:24 PM

Kończy się proces wdrażania AML V. Przyjęta przez Sejm ustawa czeka na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw. Jakie zmiany czekają rynek finansowy?

Technologia zmienia oblicze sądów. Pierwsza taka rozprawa online w Polsce
March 19, 2021, 11:23 AM

W Sądzie Arbitrażowym przy KIG odbyła się rozprawa z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do komunikacji elektronicznej.