Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Gotówka ma się dobrze. Konsumenci nie zgłaszają problemów
February 11, 2021, 3:17 PM

Narodowy Bank Polski chciałby wprowadzić ustawowe gwarancje dla przyjmowania płatności gotówką. Resort finansów odpowiada, że w zasadzie nie ma takiej konieczności - czytamy w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

Paragon przyjdzie tylko SMS-em lub mailem. Jest projekt nowych przepisów
February 2, 2021, 4:42 PM

Do tej pory w sprzedaży nie było kas wirtualnych, a przepisy nie pozwalały na stosowanie wyłącznie e-paragonów w przypadku fizycznych kas rejestrujących online.

Będzie trudniej zostać MIP. Jest projekt zmian w ustawie o usługach płatniczych
January 29, 2021, 9:46 AM

Przy składaniu wniosku o licencję MIP konieczne będzie między innymi przekazanie do KNF informacji o procedurach w zakresie AML.

Polski e-commerce nie nadąża za prawem. 80% sklepów nie dostosowało się do zmian
January 29, 2021, 9:36 AM

80% sklepów internetowych nie dostosowało się do zmian w prawie, które weszły od nowego roku. Inflacja prawa sprawia, że prowadzenie sklepu internetowego wymaga coraz bardziej fachowej wiedzy.

Oni też chcą mieć własne "mojeID". Ważna nowelizacja prawa bankowego w Czechach
January 26, 2021, 10:24 AM

Od 1 stycznia 2021 roku w Czechach weszła w życie nowelizacja prawa bankowego, która umożliwia weryfikację tożsamości online za pomocą bankowości elektronicznej.