Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. W tym roku udało się pobić kolejny rekord wpłat za pośrednictwem terminali oraz bramki płatniczej PolCard from Fiserv, który wyniósł prawie 4,5 mln zł. Darczyńcy przekazali blisko 34 tys. datków na średnią kwotę 137,65 zł.

WOŚP wspieramy także bezgotówkowo

– Bardzo cieszy fakt, że Polacy coraz mocniej angażują się w tę wspaniałą akcję. W porównaniu z rokiem 2022 kwota została przekroczona aż o 1,5 mln zł. Innowacyjne rozwiązania płatnicze wkroczyły w sektor charity i mocno go wspierają. To spora satysfakcja, że dzięki naszej pracy pomaganie może być jeszcze prostsze i sprawniejsze. Takie momenty napędzają nas do działania – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

W tym roku łączną kwota jaką udało się zebrać na terminalach POS jest o 2 mln większa niż w ubiegłym i wyniosła prawie 3,5 mln zł. Marka PolCard from Fiserv przekazała łącznie 859 terminali płatniczych oznaczonych specjalnym hologramem i czerwonym serduszkiem na wyświetlaczu.

279 zostało dostarczonych do placówek mBanku już w grudniu, a 580 trafiło bezpośrednio do rąk wolontariuszy 31. Finału WOŚP.  Za ich pośrednictwem każdy darczyńca mógł wesprzeć inicjatywę kartą Visa bądź Mastercard, a także BLIKIEM. Minimalną kwotą jaką można było wpłacić za pośrednictwem terminala był 1 grosz, a maksymalną 20 000 zł. Ostateczny wynik zbiórki zostanie ogłoszony 31 marca 2023 roku.