Partner serwisu Visa dla biznesu

Rekordowa transakcja w sektorze energetycznym. Bank Pekao i PGNiG

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 24 czerwca 2019, 13:42 Aktualizacja: 24 czerwca 2019, 14:52

Bank Pekao w konsorcjum z 8 instytucjami finansowymi podpisał umowę kredytu odnawialnego ze spółką PGNIG.  Umowa 5-letniego, konsorcjalnego kredytu odnawialnego ma wartość 10 mld zł i jest największą transakcją finansowania korporacyjnego w Polsce w pierwszym półroczu 2019 roku.

Bank Pekao udostępnia nowy serwis transakcyjny

PGNIG przeznaczy uzyskane w ten sposób środki na bieżące potrzeby finansowe spółki, w tym na realizację planów inwestycyjnych. Bank Pekao pełni w tej transakcji rolę agenta kredytu i kredytodawcy z wiodącym udziałem w finansowaniu.

Pekao liderem rekordowej transakcji w sektorze energetycznym

Finansowanie potrzeb inwestycyjnych lidera rynku gazu ziemnego w Polsce jest kolejnym projektem z sektora paliwowo-energetycznego, współfinansowanym przez Bank Pekao. W ostatnich trzech latach bank udzielił finansowań dla największych podmiotów z tej branży w łącznej kwocie 3 mld zł – z przeznaczeniem głównie na ich rozwój i inwestycje.

To kolejna transakcja w sektorze energetyczno-paliwowym z wiodącym udziałem Pekao. Misją banku ma być wspieranie kluczowych inwestycji w strategicznych branżach polskiej gospodarki – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

W I kwartale 2019 roku Bank Pekao zanotował zysk netto na poziomie 242 mln złotych. To spory spadek w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku – aż o 38%. Wszystko za sprawą wysokich opłat na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Więcej na temat wyników finansowych Banku Pekao można przeczytać w podlinkowanym tekście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rekordowa-transakcja-sektorze-energetycznym-bank-pekao-pgnig