Revolut to jeden z najbardziej wartościowych fintechów na świecie, z wyceną 33 mld USD. W Australii działa od 2019 roku i do tej pory pozyskał 100 tys. klientów. Teraz celem firmy jest uzyskanie licencji bankowej, która pozwoli na przyjmowanie depozytów. O sprawie pisze Reuters.

Revolut zamierza być bankiem w Australii

Australijki sektor bankowy jest zdominowany przez cztery podmioty, które łącznie kontrolują około 80% rynku. Mowa tutaj o Commonwealth Bank of Australia, Westpac Banking Corp, Australia and New Zeland Banking Group oraz National Australia Bank. W ciągu ostatnich lat kilka challenger banków próbowało rzucić wyzwanie dużym graczom, ale do tej pory bezskutecznie.

Teraz taki cel obiera sobie Revolut, czyli fintech, z którego usług korzysta ponad 16 mln klientów na świecie. Revolut staje się „superaplikacją” finansową, oferując pożyczki, depozyty, dostęp do handlu akcjami i kryptowalutami, wymianę walut po międzybankowych kursach, czy zaliczki pracownicze (na razie tylko w Wielkiej Brytanii).

Na razie z usług Revoluta w Australii korzysta ponad 100 tys. klientów. Zespół odpowiadający za rozwój na tym rynku powiększył się w ostatnim czasie z 3 do 25 osób. Fintech liczy, że zdobycie licencji bankowej i możliwość przyjmowania depozytów pozwoli na zdobycie większej bazy użytkowników.

Revolut Bank działa między innymi w Polsce. Zgodnie z danymi z czerwca bieżącego roku fintech udzielił w Polsce kredytów na kwotę 6 mln złotych.