W komunikacie czytamy, że kluczowe dla fintechu są rynki – brytyjski, rumuński i polski, gdzie obsługuje kolejno 6,8 mln, 2,8 mln i 2,5 mln użytkowników. W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2023 roku klienci Revolut wymienili między sobą 85 mln szybkich i bezpłatnych przelewów P2P.

Revolut prezentuje liczbę klientów i transakcji

Fintech powstał w Londynie w 2015 r. oferując wymianę walut i przelewy międzynarodowe. Dziś do Revolut dołącza około 1 milion nowych klientów miesięcznie. Firma oferuje między innymi szybkie i bezpłatne przelewy przelewy peer-to-peer (z Revolut na Revolut), konta oszczędnościowe, konta i karty dla dzieci, czy wyszukiwarki Revolut Stays – do rezerwacji noclegów w apartamentach, hotelach i domach prywatnych.

Ostatnio Revolut rozszerzył swoją ofertę o fundusze indeksowe ETF. Klienci mogą  inwestować w jednostki ponad 100 funduszy ETF już od kwoty 1 EUR. Fundusze ETF obejmują szeroki zakres aktywów, jak akcje i obligacje, z danego sektora lub indeksu giełdowego, przez co mogą pomóc klientom zaoszczędzić czas i pieniądze – inaczej niż przy zakupie tych aktywów osobno.

Kilka dni temu pisaliśmy także o problemach Revoluta w Wielkiej Brytanii, gdzie może on nie uzyskać licencji bankowej. Jedną z głównych przyczyn obecnego kryzysu są zmiany na kluczowych stanowiskach w firmie. Wątpliwości budzą też wyniki finansowe firmy za 2021 roku – podawał The Telegraph.