Wątpliwości budzą też wyniki finansowe firmy za 2021 roku. Chociaż Revolut odnotował zysk, to publikacja raportu została opóźniona, a audytorzy firmy BDO mieli do niego zastrzeżenia. Audytor BDO ocenił, że nawet 75% przychodów Revolut w 2021 r. „może być istotnie zafałszowane” z powodu problemów z wewnętrznymi systemami księgowymi firmy.

Problemy Revoluta w Wielkiej Brytanii

Aktualnie w Wielkiej Brytanii firma jest regulowana jako instytucja pieniądza elektronicznego. Revolut chcąc działać aktywniej na Wyspach złożył wniosek o licencję bankową w 2021 roku. Z informacji The Telegraph wynika, że obecnie „za kulisami toczą się pilne rozmowy w celu uratowania wniosku o licencję”.

Na terenie Unii Europejskiej fintech korzysta z licencji bankowej otrzymanej od Banku Litwy w 2021 roku. Z punktu widzenia rozwoju Revoluta kluczowy ma być jednak rynek brytyjski. Niemniej bez licencji bankowej nie może on oferować rachunków z gwarancją depozytów, czy produktów pożyczkowych.

Ostatnio pisaliśmy o ekspansji Revolut na rynek Brazylii, gdzie zaoferował on konto wielowalutowe i platformę do handlu kryptowalutami. Fintech chce zyskać dostęp do ważnego segmentu przelewów międzynarodowych do i z Brazylii, oraz bazy klientów, którzy już dziś mają chętnie korzystać z cyfrowych usług finansowych. Za rozwój Revoluta w Brazylii odpowiadają Glauber Mota (CEO) i Felipe Lachowski (szef strategii i operacji).